Sobota, 21 kwietnia 2018r. | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Pokaż menu

Dzień Strażaka

Maj 04, 2017
Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Z okazji przypadającego w dniu 4 maja Dnia Strażaka Wójt Gminy Mykanów – Dariusz Pomada wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Włodzimierzem Cichoniem, Radnymi Gminy Mykanów i pracownikami Urzędu Gminy składają wszystkim Strażakom i ich bliskim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Składamy serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim  jest Wasza piękna służba i zaangażowanie
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).