Poniedziałek, 22 lipca 2019r. | Imieniny: Marii, Magdaleny
Pokaż menu

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Kwiecień 09, 2019
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

W dniu 06 kwietnia 2019 r. w Centralnej Szkole Pożarniczej w Częstochowie odbyły się  eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nasza gmina była reprezentowana przez 3-ech uczestników zakwalifikowanych w eliminacjach gminnych, w 3 grupach wiekowych (I- szkoły  podstawowe kl. do VI; II- gimnazja, kl. VII, VIII szkoły podstawowe; III-szkoły średnie).

Eliminacje powiatowe składały się z części pisemnej-testowej, po której po 5 – ciu najlepszych zawodników z każdej grupy  zakwalifikowano do finału ustnego. W  poszczególnych kategoriach byliśmy reprezentowani:

w grupie I przez Mateusza Hutnego (Szkoła Podstawowa/OSP w Starym Kocinie), w grupie II  przez Zuzannę Ślusarczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny/OSP w Borownie), w grupie III przez Sandrę Szydę (szkoły średnie-OSP w Starym Cykarzewie.

Po części pisemnej wszyscy zostali zakwalifikowani do finału ustnego.

Po przeprowadzeniu finału ustnego nasi zawodnicy zostali ostatecznie sklasyfikowani na następujących pozycjach:

w grupie  I – Mateusz Hutny zajął I miejsce,
w grupie II – Zuzanna Ślusarczyk zajęła III miejsce,
w grupie III- Sandra   Szyda zajęła I miejsce

Jest to niewątpliwie duże osiągnięcie i niekwestionowany sukces przedstawicieli naszej gminy, na tym szczeblu eliminacji. Mateusz Hutny w grupie I oraz Sandra Szyda w grupie III będą reprezentować powiat częstochowski w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się w dniu 27.04.2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku.

 Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powiatowych czuwało jury składające się z oficerów, aspiranta Centralnej Szkoły Pożarniczej oraz Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie oraz przedstawiciela Prezydium ZOP ZOSP RP, którego to gremium przewodniczącym był mł. bryg. Damian Hajdas. Organizatorem eliminacji było Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Częstochowie. Dziękuję pedagogowi szkolnemu z ZSP w Borownie Robertowi Dusza za sprawowanie opieki nad w.wym. podczas eliminacji.

Finalistom Wójt Gminy Mykanów oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  składają podziękowania za udział w eliminacjach oraz gratulacje z tytułu osiągniętych wyników.

 

                                                                                             Oprac. Mariusz Merc
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).