Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. | Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
Pokaż menu

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Kwiecień 23, 2018
Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W dniu 21 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku odbyły się  eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nasza gmina była reprezentowana przez 2-óch uczestników zakwalifikowanych w eliminacjach gminnych, w 2 grupach wiekowych(I- szkoły  podstawowe, II- gimnazja). Osoba, która zakwalifikowała się w eliminacjach gminnych w grupie III - szkoły średnie do eliminacji powiatowych, nie mogła w nich uczestniczyć, ze względów osobistych.

Eliminacje powiatowe składały się z części pisemnej-testowej, po której po 5 – ciu najlepszych zawodników z każdej grupy  zakwalifikowano do finału ustnego. W  poszczególnych kategoriach byliśmy reprezentowani :

w grupie I przez Jakuba Szydę (Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie) w grupie II  przez Sandrę Szydę (Szkoła Podstawowa Stary Cykarzew (Gimnazjum).

Po części pisemnej oboje zostali zakwalifikowani do finału ustnego.

Po przeprowadzeniu finału ustnego nasi zawodnicy zostali ostatecznie sklasyfikowani na następujących pozycjach:

w grupie I – Jakub Szyda zajął III miejsce,

w grupie II – Sandra Szyda zajęła II miejsce.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powiatowych czuwało jury składające się z oficerów Centralnej Szkoły Pożarniczej oraz Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Częstochowie.

Finalistom Wójt Gminy Dariusz Pomada oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  składają podziękowania za udział w eliminacjach oraz gratulacje z tytułu osiągniętych wyników.

 

                                                                                                   Oprac. M. Merc

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).