Piątek, 24 września 2021r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Gmina Mykanów zdobyła tytuł “Wzorowej Gminy”

02 marca, 2021

Miło nam poinformować, że członkowie Kapituły – Zgromadzenie Forum Ekspertów - podsumowali dotychczasowe aplikacje samorządów oraz wydali opinię w sprawie rekomendacji dla miast i gmin ubiegających się o tytuł „Wzorowa Gmina”.
Po dokładnym przeanalizowaniu i zapoznaniu się z wielotorowo przygotowanym materiałem opisującym Gminę Mykanów, Forum Ekspertów wydało jednoznaczną decyzję, o przyznaniu tytułu "Wzorowa Gmina” na najbliższe 3 lata, czyli do końca 2023 roku. Jednocześnie Eksperci analizując ankiety - także te z innych samorządów - wskazali na wysoki stopień i skuteczność pozyskiwania funduszy zewnętrznych, a także profesjonalizm, pomysłowość i konsekwencję w działaniu, co stanowiło ważny argument, aby przyznać prestiżowy tytuł „Wzorowej Gminy”. Dzieje się tak, ponieważ gmina Mykanów ma za Wójta wysoko cenionego fachowca, wizjonera i menadżera Dariusza Pomadę, który wykorzystując wieloletnie doświadczenia w różnych dziedzinach życia, rozwija gminę, tworząc nowoczesną Polskę. Wobec powyższego dla Gminy Mykanów Forum Ekspertów jednoznacznie przyznało prestiżowy tytuł „Lidera Ekologii”.
Uzasadnienie opracował po posiedzeniu Kapituły Konkursu
Członek Zgromadzenia Forum Ekspertów
Artur Świtoń

Wyciąg z protokołu obrad Mykanów
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).