Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. | Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
Pokaż menu

Igrzyska Sportowe „Fair Play” dla dzieci niepełnosprawnych

Kwiecień 17, 2018

W ramach obchodów Ogólnoświatowych Dni Autyzmu w dniu 06.04.2018 r. zostały zorganizowane pierwsze gminne Igrzyska Sportowe „Fair Play” dla dzieci niepełnosprawnych.W imprezie wzięło udział 8 szkół z gminy Mykanów. Igrzyska odbyły się w hali sportowej w Mykanowie, a pomysłodawcą i głównym organizatorem tej imprezy była p. Katarzyna Prokopowicz, nauczyciel wspierający w ZSP w Borownie.


Zawody poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego ZSP w Borownie p. Beata Czubacka z p. Michałem Klimasem.Całość imprezy odbyła się w bardzo przyjaznej atmosferze, a wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, medalami oraz pucharami dla szkół, które reprezentowały.

Należy podkreślić, że wydarzenie to nie odbyłoby się bez wsparcia ze strony wójta gminy Mykanów, p. Dariusza Pomady i dyrektora ZSP w Borownie p. Artura Rybańca.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).