Wtorek, 19 marca 2019r. | Imieniny: Józefa, Bogdana
Pokaż menu

Inicjatywy lokalne z Gminy Mykanów z dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego

Czerwiec 11, 2018
Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Budowa trzech stref aktywności ruchowej w Gminie Mykanów będzie dofinansowana w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Inicjatywę budowy tych obiektów podjęły trzy sołectwa które w swoich budżetach zaplanowały środki na realizację zadań obejmujących budowę lub rozbudowę placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Łącznie Gmina Mykanów  pozyskała maksymalne dofinansowanie 60 tys. przewidujące realizacje inwestycji w sołectwach Borowno Kolonia, Cykarzew Północny i Wierzchowisko.

 

Łączna wartość tych inwestycji wyniesie 122 tys. złotych. Obecnie Gmina oczekuje na podpisanie stosownej umowy i wtedy nastąpi realizacja inwestycji. Średnie dofinansowanie inwestycji to 49%.  Rekonstrukcja placów zabaw w Gminie Mykanów to efekt długofalowego planu zakładającego wymianę starych drewnianych placów zabaw, które ze względu na zły stan techniczny zostały w większości zdemontowane.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).