Wtorek, 22 września 2020r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Komunikacja Gminna rusza od 5 sierpnia!

04 sierpnia, 2020
Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gmina Mykanów uruchamia doraźną komunikację.

W związku z tym, iż Gmina ma prawo zorganizować transport tylko po terenie gminy, będziemy dowozić mieszkańców do szkoły w Wierzchowisku, a tam będą mogli przesiąść się na linię MPK nr 13 i dojechać do Częstochowy.
Umowa na organizację transportu gminnego podpisana została z firmą Kotitrans. Autobusy będą oznaczone napisem " Komunikacja Gminna" i kierunkiem jazdy: Wierzchowisko, Nowy Kocin lub Stary Broniszew.
Komunikacja gminna rusza od jutra - 5 sierpnia (środa) na okres do końca sierpnia. Kursy po terenie gminy będą bezpłatne, natomiast podróżujący będą zobowiązani wykupić bilet komunikacji miejskiej.

Dojazdy i powroty starliśmy się tak zorganizować tak, aby czas oczekiwania na autobus MPK był jak najkrótszy.

Rozkład jazdy autobusów Linia Wschodnia

Rozkład jazdy autobusów Linia Zachodnia
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).