Poniedziałek, 21 września 2020r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

KONCERT ORKIESTR Z GWIAZDAMI POLSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ

14 września, 2020
Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl
12.09.2020r w Mykanowie odbył się Koncert Obchodów 110-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Mykanowa z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej Anny Karwan, Karoliny Sambo – Kobiałka, Krzysztofa Cugowskiego oraz Marcina Sójki oraz muzyków z orkiestr z: Kłomnic, Dąbrowy Zielonej, Miedźna, Ostrowów nad Okszą, Pińczyc, Rędzin, Wręczycy Wielkiej oraz Mykanowa pod batutą dyrygenta Narodowej Orkiestry Dętej – Mariusza Dziubka. Mykanów 12.09.2020
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).