Środa, 27 października 2021r. | Imieniny: Iwony, Sabiny
Pokaż menu

Konkurs dla KGW “Maszkiety i Konkrety”

13 września, 2021
W imieniu Fundacji Instytutu Inicjatyw Lokalnych Im. Prof. Waleriana Pańki za Państwa pośrednictwem mamy przyjemność zaprosić Koła Gospodyń Wiejskich z Państwa regionu do udziału w konkursie "Maszkiety i konkrety - przegląd śląskiej kultury regionalnej".

Jesteśmy przekonani, że udział Koła Gospodyń Wiejskich z Państwa regionu pozytywnie wpłynie na wizerunek oraz zapewni promocję samego koła, jak również całej gminy/miasta.
 

Projekt realizowany jest w trzech gminach na terenie województwa Śląskiego. Jego Celem jest realizacja spotkań przeglądu, w tym konkursu dla kół gospodyń wiejskich oraz występów zespołów ludowych. Przewodnim motywem mają być kulinaria. Wydarzenie będzie swoistym lokalnym festynem, tak by wzmocnić promocję ludowych organizacji i ich działań. 

Podczas przeglądu planowane jest również utworzenie stoiska, gdzie osoby z  organizacji będą miały możliwość zapoznania się z możliwościami finansowania swoich działań i inicjatyw poprzez szereg wprowadzonych w ostatnich latach rozwiązań.

Zadaniem przedstawicieli KGW będzie wykonanie 3 dań:

- Śląski maszkiet - wypiek.

- Regionalne danie.

- Regionalna zimna płyta.

Szczegóły zadania oraz kryteria oceny zostaną przesłane po zgłoszeniu KGW.

karta zgłoszenia KGW

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).