Piątek, 29 maja 2020r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

MykaNEWS – Wygrana Radostkowa

24 września, 2019
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

„Budowa świetlicy wiejskiej przy OSP w Radostowie – gmina Mykanów – powiat częstochowski” - to pełny tytuł inicjatywy zgłoszonej do konkursowej rywalizacji w kategorii: „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”. Za zajęcie pierwszego miejsca konkursowe jury inicjatywie z Radostkowa przyznało nagrodę pieniężną w wysokości 8 tys. zł. Organizatorem dorocznego konkursu Piękna Wieś Województwa Śląskiego jest Urząd Marszałkowski w Katowicach.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).