Poniedziałek, 18 stycznia 2021r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

13 stycznia, 2021
Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

Narodowy Program Szczepień to plan, dzięki któremu bezpiecznie i sprawnie zaszczepimy przeciw COVID-19 mieszkańców naszego kraju.
Obejmuje zakup odpowiedniej liczby szczepionek i ich dystrybucję. Zakłada również monitoring przebiegu i efektywności szczepienia.

W JAKIEJ KOLEJNOŚCI ODBĘDĄ SIĘ SZCZEPIENIA?
Zapisy na szczepienia ruszyły 15 stycznia 2021 r. Żeby szczepienia poszły sprawnie i objęły jak najszybciej osoby najbardziej narażone, proces został podzielony na etapy:
Etap 0 - pracownicy sektora ochrony zdrowia
Etap 1- osoby powyżej 60. roku życia, pensjonariusze DPS i ZOL, służby i nauczyciele
Etap 2- osoby z chorobami przewlekłymi poniżej 60 roku życia
Etap 3- pozostała część społeczeństwa

GDZIE SIĘ ZASZCZEPIĆ?
Żebyś mógł się zaszczepić jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, uruchomiono ponad 7 500 zespołów szczepieniowych. Możesz to zrobić:
stacjonarnie w placówkach POZ lub innych placówkach medycznych przez mobilne zespoły szczepiące w centrach szczepiennych szpitali rezerwowych

GOV.PL/SZCZEPIMYSIE

Plakat_#SzczepimySie_-_wersja_do_druku (1)
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).