Sobota, 27 lutego 2021r. | Imieniny: Gabriela, Anastazji
Pokaż menu

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI SKŁADANIA WNIOSKÓW NA ZADANIE Z ZAKRESU USUWANIA AZBESTU

23 lutego, 2021
Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Wójt Gminy Mykanów informuje zainteresowanych mieszkańców o możliwości składania wniosków o wykonanie prac polegających na demontażu, zbieraniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów azbestowych.

Mieszkańcy Gminy Mykanów będą mieli możliwość bezpłatnego demontażu, odbioru i unieszkodliwiania zgromadzonego odpadu. Dofinansowaniem nie będą objęte koszty związane z zakupem i wykonaniem nowego pokrycia dachowego, właściciel nieruchomości musi pokryć je we własnym zakresie.

Warunkiem realizacji przez Gminę Mykanów zadania związanego z usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest jest uzyskanie dofinansowania z WFOŚiGW w Katowicach

W związku z tym prosi się zainteresowanych o zgłaszanie swoich potrzeb w formie wypełnionego wniosku w siedzibie Urzędu Gminy Mykanów Budynek B I piętro pokój nr 3 w terminie od 1 marca 2021 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać także telefonicznie pod nr 34/3288 019 wew. 34

Do wniosku należy dołączyć:

- kolorowe zdjęcie budynku (dachu) lub zgromadzonego na działce azbestu (eternitu), wraz z opisem zawierającym dokładny adres.

Wniosek do pobrania na stronie internetowej www.mykanow.pl lub w siedzibie Urzędu Gminy Mykanów Budynek B I piętro pokój nr 3 oraz w Biurze Obsługi Interesanta.

wniosek-azbest 2021
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).