Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Ostrzeżenie meteorologiczne – burze z gradem

Czerwiec 21, 2018
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

Centralne Biuro Prognoz IMiGW w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 21 czerwca 2018 r. Prognozuje się w tym czasie możliwość wystąpienia na terenie powiatu częstochowskiego burz z lokalnymi opadami gradu.

OSTRZEŻENIE NR 2

Zjawisko: burze z gradem
Stopień zagrożenia: 2
Obszar: Województwo śląskie/powiat częstochowski
Ważność: od 2018-06-21 14:00 do 2018-06-22 02:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad
Prawdopodobieństwo: 80%
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).