Piątek, 23 lutego 2018r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Ostrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr

Październik 05, 2017
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

Centralne Biuro Prognoz IMiGW w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne na dni 5-6 października. Prognozuje się w tym czasie możliwość wystąpienia na terenie województwa śląskiego w szczególności subregionu jurajskiego  silnego wiatru z porywami do 100 km/h

OSTRZEŻENIE NR 117

Zjawisko: silny wiatr
Stopień zagrożenia: 2
Obszar: Województwo śląskie – subregion jurajski
Ważność: od 2017-10-05 17:00 do 2017-10-06 02:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 – 55 km/h z porywami do 100 km/h.
Prawdopodobieństwo: 80%
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).