Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Oświadczenie Wójta Gminy Mykanów

Październik 18, 2018
Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W związku z ukazaniem się w najnowszym numerze BIM-u informacji o podpisaniu umowy na dzierżawę budynku w Kokawie w celu prowadzenia w nim specjalistycznej przychodni lekarskiej, pragnę wyjaśnić, że:

  1. Umowa miała być podpisana w uzgodnionym terminie. W momencie, kiedy wydawnictwo dotarłby do mieszkańców informacja o podpisaniu umowy byłaby aktualna i prawdziwa.
  2. Zlecenie do drukarni zostało wysłane wcześniej i zrealizowane w piątek, 12 października. Druk gazety był praktycznie ukończony i nic nie mogliśmy zmienić.
  3. W piątek rano dowiedziałem się o toczącym się postępowaniu prokuratorskim w stosunku do Huberta C., właściciela firmy zainteresowanej prowadzeniem specjalistycznej przychodni lekarskiej w budynku w Kokawie, zakupionym na ten cel od Gminnej Spółdzielni.
  4. Natychmiast poinformowałem prawników tej firmy, że Gmina Mykanów odstępuje od podpisania umowy i przerywa wszelkie rozmowy na ten temat.
  5. Rozpoczynamy ponownie zbieranie ofert na prowadzenie przychodni zgodnie z wcześniejszymi zamiarami i stanowiskiem Rady Gminy.
  6. O tych faktach poinformowałem Radę Gminy i wszystkich obecnych na ostatniej sesji rady gminy.

W przedstawionych okolicznościach informacja w BIM-ie jest nieaktualna i może wprowadzać w błąd. Nie było to celowym zamiarem. Bardzo serdecznie przepraszam Wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy za zaistniałą sytuację.

UMOWA NA DZIERŻAWĘ BUDYNKU W KOKAWIE NIE ZOSTAŁA PODPISANA.

 Dariusz Pomada
Wójt Gminy Mykanów
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).