Poniedziałek, 30 marca 2020r. | Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Pokaż menu

Paliwo rolnicze 2020

09 stycznia, 2020
Paliwo rolnicze 2020

1 lutego 2020 roku rozpocznie się I termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego dla rolników na 2020 rok. Wniosek dostępny jest w zakładce Dla Mieszkańców -> Formularze UG Mykanów.  W bieżącym roku stawka zwrotu do 1 litra wynosi 1 zł. Limit do 1 ha użytkowanego rolniczo gruntu  wynosi 100 litrów do 1 ha.

Zapraszamy również do zapoznania się z pismem Ministra  Rolnictwa w sprawie procedur obowiązujących dla zwrotu podatku akcyzowego dla rolników: Pismo
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).