Środa, 21 sierpnia 2019r. | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa
Pokaż menu

Pracowity weekend MYKANEWS

Maj 13, 2019

Po pracowitym weekendzie wracamy do codzienności.

W sobotę w Mykanowie odbyło się uroczyste otwarcie nowego serwisu SCANII. Zarówno inwestor, jak i władze samorządowe są bardzo zadowolone z dotychczasowej współpracy i liczą, że podobnie będzie też w przyszłości. Na uroczystej gali otwarcia nie zabrakło ciepłych słów, wygłoszonych przez przedstawicieli obu stron. Historycznemu wydarzeniu przyglądała się bacznie kamera ekipy MYKANEWS.

W niedzielę w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Mykanowie pojawiła się ekipa teatru „Babiniec” z Koniecpola. Przygotowane przez nią przedstawienie obejrzała spora widownia, której spektakl przypadł do gustu. Ci, którym nie udało się tego dnia zawitać do GOKu, będą mieli okazję obejrzeć relację przygotowaną przez MYKANEWS.

Wspomniane wyżej filmiki pojawią się w sieci jeszcze w tym tygodniu, już dziś szukajcie natomiast przygotowanego przez nas newsa dotyczącego konkursu piosenki w „Klepaczówce”. Przedszkole z Wierzchowiska nie po raz pierwszy zaprosiło do siebie ekipę MYKANEWS, dzięki czemu mogliśmy zrelacjonować dla Was sympatyczną imprezę.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).