Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego
Pokaż menu

Rozdanie nagród w konkursie “Piękna Wieś Województwa Śląskiego”

04 grudnia, 2020

3 grudnia 2020r w Katowicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie "Piękna Wieś Województwa Śląskiego". Nasza gmina zdobyła dwa pierwsze miejsca!W kategorii "Najpiękniejsza zagroda" pierwsze miejsce Państwo Tomasz i Marta Tyfel z Cykarzewa Północnego, w kategorii "Najlepsze Przedsięwzięcie Popularyzujące Tradycje, Obrzędy i Zwyczaje WYKOPKI Z TRADYCJĄ- dla Wsi Borowno.

Nagrodzeni wraz z Wójtem Gminy Mykanów odebrali puchary i nagrody z od Władz Województwa Śląskiego.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).