Środa, 17 lipca 2019r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Szkolenie dla strażaków ratowników

Sierpień 07, 2018

W dniu 06 sierpnia b.r. w Urzędzie Gminy w Mykanowie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora. Defibrylatory służą do ratowania osób, przy niespodziewanym, nagłym zatrzymaniu krążenia. Po rozpoznaniu rytmu  do defibrylacji AED udziela elektrycznego wstrząsu  defibrylacyjnego  o odpowiednim poziomie energii. Szkolenie przeprowadziła Pani Milena Krawczyk reprezentująca  firmę CZARMED ze Stróży, która zrealizowała dla nas dostarczenie sprzętu i urządzeń ratownictwa medycznego w ramach pozyskanych przez Gminę  środków finansowych z Funduszu Sprawiedliwości.  

W szkoleniu wzięli udział strażacy-ratownicy z jednostek OSP, które otrzymały defibrylatory. Otrzymaliśmy 4 takie urządzenia. Przeprowadzono wiele inscenizowanych  ćwiczeń praktycznych, w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia osób poszkodowanych. Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w szkoleniu oraz wyrażali uznanie dla prowadzącego, za wysoki jego poziom i zaangażowanie. Należy podkreślić, że szkolenie zostało przeprowadzone nieodpłatnie.

                                                                                                              Oprac. Mariusz Merc
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).