Poniedziałek, 22 lipca 2019r. | Imieniny: Marii, Magdaleny
Pokaż menu

Uczniowie SP w Starym Cykarzewie uczestnikami „Marszu Nadziei”

Kwiecień 08, 2019

 Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej im. M. Kacprzaka w Starym Cykarzewie jest udział uczniów w akcji charytatywnej „Pola Nadziei” organizowanej przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przy ulicy Krakowskiej 45a.

Kampania „Pola Nadziei” to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski.

Jesienią ubiegłego roku kolejny raz aktywnie odpowiedzieliśmy na apel częstochowskiego hospicjum i wzięliśmy udział w kampanii organizowanej pod hasłem „Pola Nadziei”.
Kwesta na zakup cebulek żonkila przyniosła nam dochód 350,60 zł, za które mogliśmy dokonać zakupu 175 cebulek żonkili. Pozyskane środki przekazaliśmy na rzecz ludzi chorych walczących z chorobą nowotworową. Otrzymane w zamian cebulki żonkili społeczność uczniowska zasadziła na klombach przed budynkiem szkolnym.

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei” Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej już po raz 15. zorganizowało marsz, którego celem jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom. 5 kwietnia 2019r. wraz z dziećmi i młodzieżą  z innych przedszkoli i szkół wzięliśmy udział w Marszu Nadziei. Uczniowie klasy VII i III Szkoły Podstawowej w starym Cykarzewie w pięknych przebraniach, wyróżniających się żółtym
i zielonym kolorem, niosąc żonkile, żółte balony oraz transparenty z hasłami o nadziei wyruszyli z Placu Daszyńskiego przez Aleje Najświętszej Maryi Panny, Plac Biegańskiego na błonia Jasnej Góry. W drodze skandowaliśmy hasła „Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję” oraz „Hospicjum to też życie”. Na błoniach jasnogórskich wspólnie z uczestnikami marszu wzięliśmy udział w modlitwie w intencji osób chorych, znajdujących się pod opieką hospicjum i ich rodzin oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Cieszymy się, że swoim zaangażowaniem w całą akcję oraz udziałem w „Marszu Nadziei” mogliśmy dać wiarę podopiecznym hospicjum, że nie są sami i mogą liczyć nie tylko na pomoc medyczną, ale również na innych, którzy wspierają ich w trudnych chwilach życia.

oprac.: Anna Sapińska
Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).