Środa, 27 października 2021r. | Imieniny: Iwony, Sabiny
Pokaż menu

Uroczyste obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radostkowie

27 września, 2021

24 września 2021 r. odbyła się uroczystość 100-lecia Szkoły Podstawowej w Radostkowie oraz przekazania nowej sali sportowej i pomieszczeń dla przedszkola. Dla lokalnej społeczności tej były to bardzo wzruszające i wyjątkowe chwile. W uroczystości wzięło udział wielu dostojnych gości, takich jak Lidia Burzyńska, Mariusz Trepka i Zdzisław Wolski. Posła Szymona Giżyńskiego reprezentowała Grażyna Matyszczak, Dyrektor Biura Poselskiego. Życzenia dla szkoły przesłali europoseł Jadwiga Wiśniewska oraz senator Wojciech Konieczny. Przybyli również Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz, Alicja Janowska Dyrektor Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie oraz Stanisław Gmitruk Radny Sejmiku Wojewódzkiego, Marek Radosz- Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Anna Dziewior-reprezentująca Starostwo Powiatowe, Edyta Świerczewska-wizytator Kuratorium Oświaty, Krystyna Skoczylas-Prezes Banku Spółdzielczego w Mykanowie, radni powiatu i Gminy Mykanów, dyrektorzy placówek oświatowych z naszej gminy, Dariusz Bajor-sołtys Radostkowa Kolonii, nauczyciele, pracownicy i uczniowie.

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).