Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

W marcu sterylizacja taniej

Marzec 09, 2018
Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W marcu 2018, na terenie całego kraju, niektóre placówki weterynaryjne zgodziły się na wykonywanie zabiegów sterylizacji/kastracji po preferencyjnej, niższej cenie. Dzięki zrezygnowaniu z większej części zysku przez lekarzy weterynarii, będziecie państwo mogli skorzystać z tańszych zabiegów sterylizacji/kastracji zwierząt domowych, przez cały marzec.

Ogólne zasady akcji są następujące:

 

  1. Akcja Sterylizacji trwa cały marzec. W tym czasie w placówkach weterynaryjnych umieszczonych na liście obowiązują niższe ceny zabiegów sterylizacji/kastracji kotów i psów.
  2. Zwierzę zapisywane przez opiekuna na zabieg powinno być w dobrym stanie zdrowia oraz odpowiednio przygotowane do zabiegu (operacji).
  3. Na operację należy umówić się z lecznicą przynajmniej na 1 dzień przed planowanym zabiegiem

 

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej:www.akcjasterylizacji.pl

 

Pamiętajmy, że sterylizując zwierzę poprawiamy stan jego zdrowia, ograniczamy liczbę zwierząt porzucanych i bezdomnych.

Ograniczamy cierpienie małych kociąt i szczeniąt pozostawianych bez opieki, umierających z powodu chorób typu koci katar, parwowiroza itp.

Sterylizacja suki , kotki czy kastracja psa lub kocura , to zabieg chirurgiczny, na skutek którego zwierzę staje się nieodwracalnie bezpłodne. Samicom usuwa się jajniki, jajowody i macicę, samcom jądra i najądrza. Wysterylizowana samica nigdy już nie będzie miała potomstwa i cieczki, wykastrowany samiec nie będzie więcej odczuwał popędu płciowego.

Zwierzęta wracają do zdrowia raptem w ciągu kilku dni po zabiegu

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).