Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Wakacyjna ROBOSFERA

Czerwiec 29, 2018

ROBOSFERA to cykl zajęć dla dzieci i młodzieży z Gminy Mykanów. Projekt odbywa się w ramach Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie i jest realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Mykanów „Mykanów, tu chce się żyć.” Pierwszym etapem realizacji projektu było zorganizowanie Pikniku Naukowego na Hali Sportowej w Mykanowie, który zgromadził w sumie ponad 600 uczestników z terenu gmin LGD. Podczas pikniku dzieci i młodzież mogły zapoznać się z różnymi nowinkami technologicznymi, takimi jak drukarka 3D, skorzystać z możliwości zobaczenia świata wirtualnego w trójwymiarowym obrazie, zagrać w gry interaktywne  oraz zbudować własnego robota.

Drugi etap realizacji projektu to półkolonie z robotyką odbywające się w sześciu placówkach naszej gminy: Borowno, Broniszew, Cykarzew, Czarny Las, Mykanów i Wierzchowisko. W każdej szkole grupa dzieci i młodzieży pod okiem trenera buduje i programuje roboty, które każdy uczestnik tworzy samodzielnie. Roboty te potrafią się poruszać, omijać przeszkody czy sortować kolorowe klocki. Wykonawcą usługi jest firma Roboty i Spółka posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu takich zajęć dla młodych ludzi.

Koordynatorem projektu z ramienia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Mykanów „Mykanów, tu chce się żyć”  jest nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie – Karolina Dziubińska.

 

 

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).