Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Wyjazd na Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach

Marzec 08, 2018
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

Zapraszamy rolników i wszystkich zainteresowanych na wspólny autokarowy wyjazd na XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH do Kielc, który odbędzie się w dniu 17 marca 2018 r. (sobota). Koszt wycieczki – 10,- zł od 1 osoby w tym: przejazd, ubezpieczenie i bilet wstępu na Targi. Wyjazd autokaru z Cykarzewa Północnego o godz. 6.00. Zbiórka uczestników na parkingu przy Urzędzie Gminy w Mykanowie o godz. 6.15. Planowany powrót do Mykanowa około godz. 16.30.


Organizatorem wyjazdu jest Urząd Gminy w Mykanowie oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Bliższe informacje i zapisy w Urzędzie Gminy, pok. nr 1 (rolnictwo). Osoby do kontaktu:
- Adam Wochal - UG Mykanów, tel. 34 3288019 w.33, kom. 693 542 216,
- Olga Susek – ŚODR Cz-wa, tel. 515 275 898

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w terminie do 14 marca 2018 r.
(należy podać adres i numer pesel - konieczne do ubezpieczenia).
Wyjazd na targi dofinansowany jest przez Urząd Gminy w Mykanowie.

Tegoroczne XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH odbędą się w dniach w dniach 16-18 marca. Z roku na rok Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH pokazują coraz większe możliwości. Rosnąca frekwencja, która w 2017 roku osiągnęła rekordową liczbę 71 250 zwiedzających, którzy mają okazję zobaczyć ekspozycję zgromadzoną w 11 halach wystawienniczych czyni z kieleckiej wystawy wydarzenie rolnicze każdego sezonu wiosennego. Zakres branżowy targów techniki rolniczej w Kielcach to: nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, jak również nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe oraz budownictwo inwentarskie.
Podczas XXIII edycji targów AGROTECH, które odbyły się od 17 do 19 marca 2017 roku, zaprezentowało się 700 wystawców z 20 krajów.
W tym samym czasie w halach Targów Kielce odbędą się XVIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
Zakres branżowy targów obejmuje wszystko co potrzeba do prowadzenia efektywnej i nowoczesnej gospodarki leśnej: narzędzia, urządzenia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, ochronę przeciwpożarową, szkółkarstwo, nasiennictwo, hodowlę i użytkowanie lasu, nowoczesne systemy informatyczne, mapy, także zagadnienia gospodarki łowieckiej.
Nie byłoby wystawy LAS-EXPO 2018 bez obecności Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, oraz wielu nadleśnictw. To na ich stoiskach zwiedzający będą mogli się spotkać ze specjalistami i porozmawiać o zrównoważonej gospodarce leśnej, odnowieniach, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych.

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).