Poniedziałek, 10 sierpnia 2020r. | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Pokaż menu

Wyniki II tury wyborów prezydenckich w Gminie Mykanów

14 lipca, 2020
Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0 Wola Hankowska - Przykuta / Wikipedia / CC BY 3.0

Po raz kolejny serdecznie dziękuję Mieszkańcom Naszej Gminy za liczny udział w wyborach prezydenckich. Średnia frekwencja II tury wyborów w gminie wyniosła 72,57% i była wyższa o 3,20% niż w I turze.. Najwyższa była w Wierzchowisku, na poziomie 80,17%, a najniższa w Starym Broniszewie 66,02%, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem. Najwięcej głosów po raz kolejny oddano na Andrzeja Dudę – 5256 , co stanowi 61,36% oddanych głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 3164 głosów, co stanowi 36,96 oddanych głosów%. Niestety nie udało się zdobyć samochodu strażackiego. W "Bitwie o wozy" wyprzedziły nas dwie gminy- Niegowa i Starcza.

Dariusz Pomada

Wójt Gminy Mykanów

Wyniki II tury wyborów prezydenckich
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).