Piątek, 27 listopada 2020r. | Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Pokaż menu

Wytyczne do odbioru chryzantem ciętych

16 listopada, 2020

Realizując postanowienia rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2020, poz.1932), Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wyznacza podmioty do przyjęcia chryzantem (jako bioodpadów), których posiadacz nie sprzedał w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19 i które nie zostały odebrane do dnia 16 listopada br. przez podmioty określone w §1 ust 6 cytowanego rozporządzenia:

Lista podmiotów przyjmujących chryzantemy jako bioodpady znajduje się w tabeli załączonej pod tekstem.

Wytyczne w zakresie dostaw chryzantem:

- Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, związaną z pandemią COVID - 19, dostarczenie kwiatów może odbywać się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty w miejscu odbioru.

- W trakcie odbioru kwiatów obowiązuje reżim sanitarny: maseczki i dezynfekcja rąk.

- Kwiaty powinny być dostarczone w sposób umożliwiający ich łatwe i sprawne policzenie.

-Kwiaty powinny być dostarczone bez opakowań plastikowych (doniczki, folie, etc.).

- Po odbiorze kwiatów upoważniony pracownik potwierdza ilość odebranych kwiatów na drukach ARiMR, dostępnych pod adresem: https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-dla-posiadacza-chryzantem-w-pelnej-fazie-dojrzalosci-przeznaczonych-do-sprzedazy-ktorzy-poniesli-straty-w-zwiazku-z-ograniczeniami-na-rynku-spowodowanymi-epidemia-covid-19.html

Ponadto KOWR przypomina, że zgodnie z przepisami ww. rozporządzenia nieodebrane do dnia 16 listopada (włącznie) chryzantemy mogą być oddane podmiotom zajmującym się, zgodnie
z przepisami o odpadach, zbieraniem i przetwarzaniem odpadó
w

Najbliższy punkt odbioru kwiatów (zgodnie z wykazem KOWR) znajduje się w Uszycach (woj. Opolskie, tel. 34 359 33 90)

Lista podmiotów przyjmujących chryzantemy cięte znajduje się w załączniku poniżej

Lista Lista 1

 

 

 

 

Lista podmiotów przyjmujących chryzantemy cięte znajduje się w załączniku poniżej

https://www.kowr.gov.pl/pobierz-plik/441088
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).