Środa, 18 lipca 2018r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Zbliża się kolejna edycja “Crossu Zapaleńców”

Sierpień 11, 2017
Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Borownie - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Cross Zapaleńców to bieg terenowy z przeszkodami odbywający się w Mykanowie k. Częstochowy. Zawody rozgrywane są na dwóch dystansach 5km i 10 km. Bieg cieszy się rosnącą popularnością i ogromnym potencjałem. Podczas biegu panuje niesamowita, niespotykana nigdzie indziej atmosfera wspólnej zabawy co jest to wielokrotnie podkreślane przez samych zawodników. Bieg organizowany jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Mykanowie. 27 sierpnia 2017 odbędzie się jego V edycja. Trasa biegu prowadzi aż przez 7 różnych nawierzchni nie licząc przeszkód wodnych. Największą atrakcją biegu  est jedyny w Polsce labirynt w polu kukurydzy. Na starcie zawodnik otrzymuje bogaty pakiet startowy m.in. z koszulką, napojem, batonem. Z kolei na mecie wszyscy otrzymują medale Finishera oraz wypasiony poczęstunek.
Najlepsi zostają uhonorowani nagrodami rzeczowymi oraz statuetkami.

Zapraszamy!!!
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).