Sobota, 8 sierpnia 2020r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

28. Finał WOŚP w Olsztynie

10 stycznia, 2020

W niedzielę, 12 stycznia Olsztyn zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Finałowa impreza tym razem odbędzie się na Rynku w Olsztynie. Atrakcji nie zabraknie. Plenerowe koncerty rozpoczną się o godz. 16. Muzyczną gwiazdą będzie Mirek Elimer – śpiewający sobowtór Freddiego Mercury’ego.

W kweście będzie uczestniczyć ponad 120 wolontariuszy, reprezentujących sztab WOŚP Olsztyn. Imprezę finałową rozpocznie występ Zespołu Folklorystycznego Turowianie. O godz. 17.00 na scenie pojawi się Ewelina Cieślak z Zumba Kids. O godz. 18.00 zagrają Kakaowe Chlebicki, zespół złożony przez grupę znajomych z II LO w Częstochowie i szkoły muzycznej. Na finał Mirek Elimer zaśpiewa największe przeboje Freddiego Mercury’ego. O godz. 20.00 tradycyjnie ‘”Światełko do nieba”.

Ale to nie koniec atrakcji – licytacje, loteria, lodowisko, przysmaki regionalne przygotowane przez KGW Olsztyn, KGW Przemiłowiczanki, Klub Aktywności Lokalnej oraz Stowarzyszenie Ludowych Twórców Skrajnicy.

A co jeszcze będzie się działo? Grają z nami Stajnia Biały Borek, Spichlerz, Basteja, Stodoła pod Zamkiem, Lewiatan Olsztyn. W tych miejscach również będą kwestować wolontariusze.

Zapraszamy na Orkiestrowy Spacer Jurajski z Jurajskimi Włóczykijami – start o godz. 11.00 na parkingu pod górą Biakło, do pokonania 6,5 km malowniczy szlak,a na zakończenie poczęstunek.


Siema!

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).