Piątek, 22 marca 2019r. | Imieniny: Katarzyny, Boguslawa
Pokaż menu

Balony na Jurze

Lipiec 20, 2018

W czwartek 19 lipca, po wieczornej odprawie, ruszyły pierwsze konkurencje XXXIV Balonowych Mistrzostw Polski, w tym roku rozgrywanych na terenie dwóch jurajskich gmin, Olsztyn i Janów.

Warunki pogodowe nie rozpieszczają startujących i organizatorów. Po burzliwej naradzie, dyrektor sportowy zawodów, Witold Filus podjął decyzję, że wieczorne loty jednak się odbędą.

27 balonów wystartowało z błoni złotopotockich i poleciały na południowy wschód.

Po kilkudziesięciu minutach ekipy powróciły do miejsca startu, aby udać się do Hotelu Kmicic, gdzie znajduje się biuro zawodów i kwaterunek.

20 lipca, wcześnie rano odbyła się kolejna odprawa. Tym razem zapadła decyzja o lotach nad Turowem, Bukownem, Czepurką, Piaskiem i Janowem, w kierunku Złotego Potoku.

Zachęcamy osoby odwiedzające Jurę Krakowsko – Częstochowską, jak i mieszkańców gmin Olsztyn i Janów do spoglądania w górę, szczególnie w godzinach od 6-ej do 11-ej oraz wieczorem po 18-ej.

Prosimy także o śledzenie strony internetowej balonowajura.pl oraz profilu facebookowego balonowa jura. Znajdziecie tam Państwo wszelkie informacje o zmianach oraz aktualne komunikaty, gdzie i o której godzinie odbędą się loty.

 

ZAPRASZAMY!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).