Piątek, 18 stycznia 2019r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

Barwy jesieni na Jurze

Listopad 02, 2017
Barwy jesieni na Jurze

Mieszkaniec Przymiłowic, Szymon Kluźniak, uczeń III klasy Szkoły Podstawowej w Olsztynie, zajął 3 miejsce w Międzypowiatowym  Konkursie Plastycznym pt. ,,Barwy jesieni na Jurze”.

27 października 2017 r. w Sali widowiskowej kina „Bajka” w Poraju, odbyła się uroczystość  wręczenia nagród laureatom.

Honorowy patronat nad konkursem sprawował wójt Gminy Poraj, Łukasz Stachera, a organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

„Barwy Jesieni na Jurze” to konkurs, który każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Kolejna edycja, podobnie jak w roku ubiegłym, objęła swym zasięgiem kilka powiatów. Ocenie konkursowej poddanych zostało 405 prac. W Komisji konkursowej zasiedli artyści plastycy: Rafał Stępniak, przewodniczący Jury, Marta Raźniewska oraz Zbigniew Bereszka.

Do udziału w konkursie zachęciła Szymona wychowawczyni, pani Anna Nabiałek oraz koleżanki i koledzy z klasy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).