Poniedziałek, 10 grudnia 2018r. | Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Charytatywny Bieg Karnawałowy

Styczeń 08, 2018

W niedzielę 7 stycznia br. ponad dwustu zawodników wystartowało w Charytatywnym Biegu Karnawałowym I -szej rundy Jura Trail Run 2018.

Patronat honorowy nad imprezą objął wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Zawody odbyły się w Olsztynie Odrzykoniu, start i metę ustawiono na początku ścieżki rowerowo – rolkowej od strony Częstochowy na końcu ulicy Bugajskiej.

Biegi rozegrano na trzech dystansach: 5, 10 i 15 km. Na podstawie uzyskanych rezultatów osobno sklasyfikowano kobiety oraz  mężczyzn.

Wyniki:

5 km kobiety
1.    Agnieszka Czyżewska, Częstochowa, NGB Kłobuck
2.    Rozalia Pająk, Częstochowa Kalinowski Team
3.    Tatiana Geletukha, Częstochowa Zabiegani

5 km mężczyźni
1.    Karol Grabowski, Częstochowa CKS Budowlani
2.    Dominik Klimek, Olsztyn, CKS Budowlani Częstochowa
3.    Krzysztof Mazur, Częstochowa City Cross

10    km kobiety
1.    Aneta Świtaj, Częstochowa, Aktywna Ekipa Calypso Częstochowa
2.    Agnieszka Jeż, Lelów
3.    Patrycja Brzozowska, Częstochowa Życie Częstochowy Team

10 km mężczyźni
1.    Grzegorz Dorobisz, Żarki, Biegaj z Żarkami
2.    Adrian Lampa, Częstochowa
3.    Michał Kiecoń, Ustroń, Ustroń Mountain Team

15 km kobiety
1.    Ewa Brych –Pająk Częstochowa, JKLA Jawor Jaworzno
2.    Aneta Kulej, Wręczyca Mała
3.    Agnieszka Gorzyńska

15 km mężczyźni
1.    Zbigniew Kalinowski
2.    Mikołaj Kawelczyk, Częstochowa
3.    Piotr Nowak, Łobodno

Impreza miała na celu: wsparcie dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Blachowni, Domu dla Dzieci "Skałka" i Domu dla Dzieci "Sosenka", popularyzację biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku  i aktywności ruchowej, promocję Gminy Olsztyn - samorządu dbającego o kulturę fizyczną swoich mieszkańców, upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywizacja lokalnej społeczności, wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich, kształtowanie i promowanie pozytywnych wzorców zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego.

Organizatorem Biegu było Stowarzyszenie MIASTO SPORTU.
 
Współorganizatorzy: Gmina Olsztyn, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, CHRONOSPORTS sp. z o.o.,  Strefa Fitness.

Więcej wyników na: www.wynikionline.pl

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).