Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Chodnik w Przymiłowcach

Sierpień 14, 2018

Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy chodnika i ścieżki rowerowej przez Przymiłowice wzdłuż drogi krajowej nr 46.

1,5 kilometrowa droga podzielona na chodnik i ścieżkę rowerową poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Przymiłowic, a turystom pozwoli na sprawne przemieszczanie się w kierunku Janowa i Zrębic. Ścieżka będzie kontynuacją odcinka zbudowanego w Olsztynie od stawów na Borowym przez ul. Kolejową, Lubomirskiego aż do ronda pod ruinami zamku, a potem pod zabytkowym Spichlerzem.

- To było dłużej nie do pomyślenia, aby przy tak ruchliwej drodze krajowej nie było chodnika. – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Chodnik ze ścieżką przewidziany został planem miejscowym uchwalonym przez Radę Gminy Olsztyn. Na jego bazie dokonane zostały podziały geodezyjne. W wyznaczonym pasie wzdłuż DK-46 ułożony została nowy wodociąg i kanalizacja sanitarna. Na zlecenie Urzędu Gminy opracowana został projekt ścieżki i chodnika, na podstawie którego Starosta Częstochowski wydał pozwolenie na budowę.

Czas na składanie ofert na wykonanie budowy mija 28 sierpnia. Prace mają się zakończyć do czerwca przyszłego roku.

- Równolegle budujemy 2,5 kilometra drogi ze szlakiem rowerowym z Odrzykonia do Olsztyna.
– informuje Tomasz Kucharski.
Nowy chodnik wykonany będzie z kostki brukowej, a ścieżka rowerowa z asfaltobetonu.

Gmina pracuje obecnie nad koncepcją ścieżki rowerowej przez Zrębice wzdłuż drogi powiatowej. W najbliższych dniach ruszają prace przy budowie chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Kusiętach. – To jest chodnik prowadzący do szkoły. Stąd decyzja, że sami finansujemy ten etap budowy w stu procentach – mówi Kucharski.
 




Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).