Środa, 24 lutego 2021r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Darmowe oczyszczacze powietrza

19 stycznia, 2021
oczyszczacz powietrza warmtec

Przedszkolaki z Olsztyna korzystają już z nowoczesnych oczyszczaczy powietrza Warmtec AP NEO. Dwa takie urządzenia o łącznej wartości 1578 zł zostały przekazane placówce przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Nasze przedszkole wzięło udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Jej celem jest rozwijanie świadomości dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zagrożeń wynikających ze złej jakości powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).