Sobota, 15 grudnia 2018r. | Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Delegaci z Litwy

Grudzień 07, 2017

6 grudnia 2017 r. Gminę Olsztyn odwiedziła delegacja dzieci i młodzieży z Litwy wraz z opiekunami oraz z przedstawicielami lokalnych władz.

Gości powitali:  wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, starosta powiatu częstochowskiego, Krzysztof Smela oraz senator RP, Grzegorz Lipowski.

Dodatkową atrakcją wizyty w urzędzie, dla uczniów z Litwy był święty Mikołaj i Śnieżynki ze słodkim podarunkiem. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi kilka świątecznych piosenek .

Organizatorem pobytu rodaków z Litwy była Rada Regionalna Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie.

Zaproszeni goście obejrzeli  filmy promujące gminę Olsztyn, otrzymali kalendarze, mapy i  foldery reklamowe.  Zwiedzili najważniejsze atrakcje Olsztyna m.in. ruiny średniowiecznego zamku oraz ruchomą szopkę.

Młodzi sportowcy  wzięli udział w rozgrywkach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Hali Sportowej w Olsztynie. Na zakończenie uczestniczyli w rozświetleniu choinki i otwarciu lodowiska na rynku w Olsztynie.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).