Poniedziałek, 17 lutego 2020r. | Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza
Pokaż menu

Dofinansowanie na budowę dróg

Wrzesień 09, 2019

Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, odebrał symboliczny czek na dofinansowanie dwóch zadań – budowę ulic w Skrajnicy: Słonecznej, Gwiezdnej i Szczytowej oraz chodnika i nowej nakładki na ulicy Storczykowej w Olsztynie – Odrzykoniu. Fundusz Dróg Samorządowych Ministerstwa Infrastruktury pokryje aż 50% kosztów.


Koszt tych zadań według kosztorysów inwestorskich wynosi ok. 2.7 mln zł. Prace skończą się w pierwszej połowie przyszłego roku.
- To wielka satysfakcja i ulga dla budżetu gminy: połowę środków na te inwestycje pozyskujemy z Funduszu Dróg Samorządowych, co pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na  realizację tych niezbędnych zadań oraz zaoszczędzi środki budżetowe  – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).