Poniedziałek, 20 maja 2019r. | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Pokaż menu

Dzień Matki w Biskupicach

Maj 24, 2018

Od lewej: przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Zbigniew Banaszak, Krystyna Brymora, Czesława Zemła, wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, Alicja Łyszczarz

23 maja 2018 r. w remizie OSP w Biskupicach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Matki.

Oprócz Mam – mieszkanek Biskupic i Biskupic Nowych – w spotkaniu udział wzięli m.in.: ks. proboszcz Parafii Choroń Jan Lisiecki, wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Zbigniew Banaszak, radny  i prezes OSP Biskupice, Waldemar Kondys, sołtys Biskupic Nowych, Mariusz Bugara oraz p. o. dyrektora Szkoły Podstawowej w Biskupicach, Dorota Tomzik.

W widowisku artystycznym wystąpili przedszkolacy oraz  uczniowie przygotowani przez grono pedagogiczne miejscowej Szkoły Podstawowej.

Maja Martałek zagrała na instrumencie klawiszowym i zaśpiewała piosenkę dla Mam, a duet Maja Nocoń i Paolo Crepaldi, uczniowie Szkoły Tańca ,,Dobrowolscy”, zaprezentowali kilka układów tanecznych.

Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski wraz z przewodniczącym Rady Gminy Olsztyn, Zbigniewem Banaszakiem oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, Alicją Łyszczarz wyróżnili dwie mamy - Czesławę Zemłę i Krystynę Brymorę. Panie zostały obdarowane  prezentami i kwiatami.

Na zakończenie Wójt złożył życzenia wszystkim Mamom i każdej z nich wręczył różę.

Wydarzenie zorganizowały Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Biskupic oraz Szkoła Podstawowa w Biskupicach. Inicjatorką spotkania była przewodnicząca KGW Biskupice,  Alicja Łyszczarz.
 

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).