Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

Finał Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w badmintonie chłopców

Grudzień 05, 2018

4 grudnia 2018r. w Mysłowicach, reprezentacja Szkoły Podstawowej w Olsztynie w składzie: Marcel Dzięgielewski i Oskar Gwoździowski uczniowie klasy szóstej i czwartej pani Grażyny Stefanik zmierzyli się w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci z najlepszymi ośmioma szkołami  z czterech rejonów - w rozgrywkach badmintona. Wcześniej wygrali rozgrywki powiatowe, rejonowe i półfinały wojewódzkie. Po wielu meczach, które stały na wysokim poziomie chłopcy ostatecznie ukończyli zawody na trzecim miejscu. Pierwszą lokatę zdobyła Pszczyna, drugie miejsce zajął Bieruń, za nimi była Czeladź, dalej Gliwice, Bytom, Grzegorzowice i Jastrzębie. Wszystkie drużyny to mistrzowie lub wicemistrzowie swoich rejonów. Obaj chłopcy trenują badmintona w klubie sportowym Lotka. Wielkie gratulacje dla chłopaków, rodziców, trenerów i nauczycieli.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).