Poniedziałek, 13 lipca 2020r. | Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja
Pokaż menu

Fundusz Inwestycji Samorządowych

29 czerwca, 2020

Gmina Olsztyn otrzyma 869 328 zł na inwestycje z Funduszu Inwestycji Samorządowych w ramach rekompensaty za utracone dochody z powodu pandemii. Symboliczne bony przedstawicielom samorządów powiatu częstochowskiego wręczyła w miniony piątek, 26 czerwca Lidia Burzyńska, poseł na Sejm RP podczas spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie. Łącznie gminy powiatu częstochowskiego po złożeniu aplikacji w sierpniu tego roku mają pozyskać ponad 24 mln złotych, a samo starostwo częstochowskie – 7,1 mln zł.
- Inwestycje to rozwój i miejsca pracy, a przede wszystkim poprawa standardu życia mieszkańców. Mamy się więc z czego cieszyć – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).