Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Garaż za Urzędem

23 lipca, 2021
logo Gminy Olsztyn - amonit z napisem Olsztyn Słońce Jury
Gmina Olsztyn zbuduje garaż z dodatkową funkcją magazynu i pomieszczenia serwisowego na zapleczu budynku Urzędu w Olsztynie.

Gmina Olsztyn jest uboga w budynki gospodarcze. – Zdecydowanie ułatwi to pracę naszych służb gospodarczych i poprawi jej jakość. Teraz nawet nie było gdzie wysuszyć sprzętu nie mówiąc już o samochodach, kosiarkach itd. – zapowiada Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn.

Zaprojektowany garaż ma mieć pond 140 mkw powierzchni.W związku z zagwarantowanymi przez Radę Gminy Olsztyn środkami finansowymi, w piątek Gmina ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy.

W planach na ten rok jest także ogłoszenie przetargu na zagospodarowanie zaplecza Urzędu Gminy, co ma szansę na realizację w związku z zakończeniem postępowań regulacyjnych z prywatnym właścicielem sąsiadującym z gminą oraz Bankiem Spółdzielczym.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).