Czwartek, 28 maja 2020r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

I miejsce dla chłopców z Turowa

19 września, 2019

Dzień 17 września 2019 r. to dzień sukcesu dla Szkoły z Turowa. Reprezentacja 16 uczniów przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego Wandę Woźniak, wzięła udział w zawodach sportowych, organizowanych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Częstochowie oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie.

Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców (sześć biegów). W każdej kategorii „Drużynowych Biegów Przełajowych PSZS w Częstochowie" startowało 17 szkół. Uczniowie walczyli w ramach Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego, w których drużyna chłopców zajęła I miejsce w składzie: Gawron Oskar, Podsiedlik Kamil, Tyliński Maciej, Nowakowski Mateusz, Tyliński Filip i Golis Dominik, poprawiając wynik z ubiegłego roku o dwa stopnie na podium. Drużyna dziewcząt w składzie: Bauer Karolina, Michalik Patrycja, Piątkowska Natalia, Stanior Magdalena, Kisiel Oliwia, Wolniak  Katarzyna, Piątkowska Natalia i Bekus Wiktoria zajęła bardzo dobre miejsce IV.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesu.
 
 
 
 Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).