Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

II Jurajski Bieg Kobiet

Marzec 12, 2018
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

10 marca 2018 r. w Olsztynie na ścieżce rowerowo – rolkowej rozegrano zawody biegowe pn. II Jurajski Bieg Kobiet. Impreza zgromadziła na starcie blisko trzystu zawodników z całego kraju.

Patronat nad imprezą objął wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Rywalizacja przebiegała na trzech dystansach biegowych: 2,5 km, 5 km oraz 10 km, w kilku kategoriach wiekowych, osobno sklasyfikowano kobiety i mężczyzn. Dodatkowo zawodnicy zmierzyli się na trasie 10 km Nordic Walking.

Bieg na dystansie 2,5 km najszybciej pokonała Paulina Stachura z Częstochowy, druga była Alicja Heluszka z Kuźnicy Lechowej, a trzeci na linii mety zameldował się Michał Noszczyk z Myszkowa.

Wyniki najlepszej trójki zawodników biegu na 5 km: 1. Aleksander Zięba - Strzyżowice, 2. Szymon Bator - Częstochowa, 3. Witold Maj - Wręczyca Wielka.

Miejsca na podium w biegu na 10 km zajęli: 1. Tomasz Stachowicz z Zawady, 2. Dominik Klimek z Olsztyna, 3. Robert Prasełek z Olkusza.

Najlepsi w Nordic Walking na 10 km: 1. Łukasz Dors, 2. Patryk Kołek, 3. Kacper Mizgała – wszyscy z Janowa.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miasto Sportu przy współpracy z Gminą Olsztyn, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Forma Fitness Klub.

Więcej wyników i klasyfikacja pozostałych startujących na stronie: wynikionline.pl

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).