Poniedziałek, 10 sierpnia 2020r. | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Pokaż menu

II Rodzinny Spacer Nordic Walking

13 lipca, 2020

11 lipca 2020 r. odbył się drugi rodzinny spacer Nordic Walking. Wycieczka poprzedzona została rozgrzewką poprowadzoną przez dwoje zawodników klubu sportowego Kabex Podkowa Janów: Darię Stiller – zwyciężczynię biegu ekstremalnego Jura: Tor Tura w 2019 roku oraz Karola Stillera – trzykrotnego mistrza Europy w Nordic Walking.

Pokazali oni również uczestnikom jak prawidłowo korzystać z kijków podczas spacerów. Malowniczą trasę, obejmującą m.in. okolice kamieniołomu w Kielnikach, jaskinię Magazyn oraz ścieżki okalające górę Biakło, wyznaczyła Wioletta Gasik – przewodnik jurajski.
Organizatorem spaceru był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).