Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Informacja ws. pomocy z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów

28 października, 2020
grafika korpus seniora

Zgodnie z zapowiedziami rząd uruchomił program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Jest to pomoc skierowana do osób powyżej 70 roku życia decydujących się na pozostanie w domu i potrzebujących pomocy w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a są utrudnione przez pandemię. Warunkiem skorzystania z tej pomocy jest brak opieki nad seniorem ze strony rodziny.


W ramach Korpusu została uruchomiona specjalna infolinia przeznaczona dla seniorów (22 505 11 11). Dane kontaktowe zgłaszającego się seniora są przekazywane do właściwego terytorialnie ośrodka pomocy społecznej, który z kolei kontaktuje się z seniorem.
Osoby starsze w ramach programu mogą poprosić o pomoc w zakresie dostarczenia zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze i środki higieny osobistej. Udzielenie pomocy, np. zrobienie i dostarczenie zakupów jest bezpłatne. Senior korzystający ze wsparcia w ramach Korpusu pokrywa jedynie koszty zakupów.
Program jest realizowany od 20 października do 31 grudnia 2020 r.

Więcej informacji na stronie https://wspierajseniora.pl/
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).