Piątek, 10 lipca 2020r. | Imieniny: Sylwany, Witalisa, Antoniego
Pokaż menu

„Inicjatywa sołecka 2020” w Przymiłowicach

30 czerwca, 2020

Sołectwo Przymiłowice otrzyma 60 000 zł z budżetu Województwa Śląskiego na doposażenie placu zabaw za strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej. To już druga edycja Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

W ramach przedsięwzięcia zostaną zakupione nowoczesne, bezpieczne urządzenia zabawowe. Całkowity koszt projektu to 75 000 zł, z czego 80% wartości, sołectwo Przymiłowice, za pośrednictwem Gminy Olsztyn, otrzyma w formie dotacji celowej.
 

Centrum Przymiłowic z roku na rok zyskuje na atrakcyjności, dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców. W ubiegłym roku ukończono, ważne dla mieszkańców inwestycje: kompleksowy remont remizy OSP i terenu wokół niej, budowę chodnika ze ścieżką rowerową. Ponadto powstało arboretum, siłownia zewnętrzna, zbudowano altanę, ustawiono tablice informacyjne wzdłuż chodnika.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).