Piątek, 24 września 2021r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

IV Jurajskie Zawody Balonowe zakończone

20 lipca, 2021
balony stratują

W dniach 15-18 lipca na terenie gmin Olsztyn i Janów odbył się Balonowy Puchar Polski w lotach balonami na ogrzane powietrze. W zawodach wzięło udział 13 ekip. Warunki atmosferyczne dopisały i zawodnicy odbyli cztery loty.

Najlepszy na Jurze był Arkadiusz Iwański. Drugie miejsce zajął Roman Bauta, trzecie Adam Jaskólski.

Najbardziej widowiskowym elementem zawodów był sobotni start wspólny na błoniach zamkowych w Olsztynie. Rywalizacje sportową uświetniło nocne „świecenie” balonów.

Organizatorami zawodów balonowych są gminy Olsztyn i Janów oraz Aeroklub Śląski. Partnerem wydarzenia jest Województwo Śląskie.

Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie w zabezpieczeniu zawodów OSP Kusięta, OSP Przymiłowice, OSP Biskupice k/Częstochowy, OSP Turów.

Dziękujemy sponsorom: Spichlerz, Jurajska, Euroglas, REMAX Trend Nieruchomości Częstochowa, Arcus S.A., Dealer BMW Frank-Cars Częstochowa, Ford Frank-Cars Częstochowa, Raf-Pol Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów.

Fot. KSW FOTO
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).