Wtorek, 27 lipca 2021r. | Imieniny: Lilii, Julii, Natalii
Pokaż menu

Jest umowa na chodnik w Kusiętach

17 listopada, 2020
mapka Kusięta chodnik

Umowa na budowę prawie 2 km chodnika w Kusiętach podpisana. Prace zakończą się do końca września przyszłego roku.

– Zabiegaliśmy o to razem z naszymi Radnymi z Kusiąt oraz naszymi Radnymi powiatowymi i panią Sołtys Kusiąt od dwóch lat. I to jest nasz wspólny sukces, efektem którego będzie znaczna poprawa bezpieczeństwa, przede wszystkim dzieci idących do szkoły – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.
Inicjatywa budowy chodnika wyszła z Gminy Olsztyn, która samodzielnie zrealizowała pierwszy etap budowy od strony remizy, ale ponieważ jest to droga powiatowa, wnioskowaliśmy o współpracę do Starostwa i Powiatowego Zarządu Dróg. – Zarząd Powiatu przychylił się do naszego wniosku, za co bardzo dziękujemy, co pozwoli rozpocząć budowę – Tomasz Kucharski.
Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą budowy chodnika – firmą OLS Sp. z o. o. z Lublińca, która zrealizuje inwestycję za 1.666.000,01 zł najpóźniej do końca września 2021 r.
W ramach porozumienia zawartego między Gminą Olsztyn i Powiatem Częstochowskim koszty inwestycji po połowie sfinansują oba samorządy.
Realizacja zadania przewiduje budowę prawie 2-kilometrowego odcinka chodnika o szerokości 2 m z odwodnieniem oraz wjazdów indywidualnych na posesje. Nowy chodnik będzie przedłużeniem istniejącego – zbudowanego przez gminę w 2018 r. od remizy za szkołę podstawową w Kusiętach.
Wkrótce zostanie przekazany plac budowy wykonawcy.

Obecnie razem z Radnymi powiatowymi – Moniką Kosielak i Danutą Tomzą – zabiegamy o kolejne prace na drogach powiatowych. Chodzi o remont dwóch odcinków drogi w Kusiętach: od remizy OSP do przejazdu PKP oraz od końca zabudowy do drogi w kierunku ul. Korfantego w Częstochowie oraz remont ul. Piaskowej w Zrębicach. Złożyliśmy także wnioski o remont kapitalny dróg na Zaborze oraz Bukowno w kierunku Zagórza. Wnioskujemy też o wspólne sfinansowanie projektu budowy trasy rowerowej Olsztyn – Kusięta i chodnika/trasy rowerowej od przejazdu PKP w Kusiętach w kierunku szkoły.
Razem ze Starostą realizujemy obecnie interaktywne przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów wraz z prewencyjnym radarem przy ul. Kühna w Olsztynie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).