Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Jubileuszowy marszobieg Politechniki Częstochowskiej w Olsztynie

Październik 08, 2018

6 października Politechnika Częstochowska, w ramach obchodów jubileuszu swojego 70-lecia, zorganizowała w Olsztynie Marszobieg.

Przybyłych licznie gości i uczestników przywitali: prorektor Politechniki Czestochowskiej - prof Tomasz Popławski oraz wójt Gminy Olsztyn - Tomasz Kucharski. Impreza miała charakter rodzinny. Odbyły się konkurencje biegowe dla dzieci w dwóch grupach wiekowych, oraz główny bieg przełajowy dla dorosłych. Pełnoletni biegacze oraz miłośnicy nordic walking rywalizowali na trasie o długości 4 km wiodącej wokół gór Lipówki i Biakło. Piękna pogoda sprzyjała dodatkowym atrakcjom na terenie GOSiR w Olsztynie. Specjalnie na tę imprezę przybyli motocykliści, którzy na swoich lśniących maszynach wozili dzieciaki wokół stadionu. Uroku sobotnim wydarzeniom dodał pokaz tańca zumba w wykonaniu pięknych tancerek oraz uroczej grupy dziecięcej.
Marszobieg to kolejna impreza, która potwierdziła bardzo dobrą współpracę władz Gminy Olsztyn z Politechniką Częstochowską.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).