Środa, 27 października 2021r. | Imieniny: Iwony, Sabiny
Pokaż menu

JUROMANIA 2021 na ZAMKU W OLSZTYNIE

23 września, 2021

W miniony weekend, 17-19 września odbyła się czwarta edycja Juromanii – wydarzenia, którego celem jest promocja Jury Krakowsko-Częstochowskiej ze wszystkimi jej walorami: kulturowymi, przyrodniczymi, historycznymi oraz kulinarnymi.

Przejażdżki konne, występy artystyczne, nocne zwiedzanie zamku z przewodnikiem, średniowieczne stroje, rekonstrukcje historyczne, pokazy wspinaczkowe, stoiska rzemieślnicze, wyśmienita regionalna kuchnia – takie atrakcje zapewnili organizatorzy uczestnikom Juromanii na Zamku w Olsztynie. Uczestnicy częstowali się przysmakami przygotowanymi przez organizatorów: kaszanką, kiełbasą z grilla, pieczonkami, chlebem ze smalcem, domowymi ciastami.

Na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie, zespół „Wesołe Nutki” z Gminnego Przedszkola w Olsztynie, Chór „Akord” Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Olsztyna oraz zespół CRISTER.

W wydarzeniu udział wzięli: Henryk Kasiura, członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego, Stanisław Gmitruk, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn, Renata Materka, prezes zarządu Centrum Medyczne AMICUS.

Mimo deszczowej pogody Juromaniacy bawili się na Zamku w Olsztynie do późnych godzin wieczornych.

Organizatorzy Juromanii: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Fundacja Wspólnoty Gruntowej w Olsztynie. Współorganizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Olsztynie, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie, Rada sołecka z sołtysem Olsztyna, Klub Aktywności Lokalnej z Olsztyna.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).