Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Kablowanie ścieżki

Październik 19, 2018

Wraz z powstająca drogą ze szlakiem rowerowy Olsztyn - Odzrzykoń powstaje dodatkowa infrastruktura.

Z myślą o internecie wzdłuż 2,5 kilometrowego odcinka nowej drogi układany jest kanał teletechniczny z kilkunastoma studniami. Kanał pozwoli zasilić w internet światłowodowy od strony Olsztyna m.in. Odrzykoń i Osiedle pod Wilcza Górą. W pasie drogowym gmina planuje umieścić także kabel oświetleniowy oraz fundamenty lamp, które w przyszłości oświetlą drogę. Kabel znajdzie się w jednym wykopie z nowym kablem energetycznym zasilającym Olsztyn w energię od strony Częstochowy, który układał będzie Tauron.

Ukończenie prac zaplanowane jest na czerwiec przyszłego roku. Na znacznym odcinku gotowa jest już warstwa wiążąca masy asfaltowej. Obecnie wykonawca przesuwa się z pracami w kierunku Odrzykonia.

Równolegle trwa budowa ścieżki  rowerowej i chodnika przez całe Przymiłowice, wzdłuż drogi krajowej DK-46.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).