Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Karol Stiller Mistrzem Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking

Listopad 07, 2018

3 listopada 2018 w miejscowości Radziechowy odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking w ramach XI Maratonu Beskidy. W zawodach wystartowało 80 zawodników, zwyciężył mieszkaniec Kusiąt Karol Stiller uzyskując czas 4:57:16, drugie miejsce zajął Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic 5:10:15, podium uzupełnił Krzysztof Członkowski ze Szczekocin 5:11:17. Wśród kobiet triumfowała Barbara Cieślar z Wisły 5:41:01.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).